Sukurti paskyrą   Prisijungti
Prisijungimas
Fechtuotojas / The Fencer (2015)

Fechtuotojas / The Fencer (2015)
(balsavo:1)


Vaidina: Lembit Ulfsak, Märt Avandi, Kirill Käro, Liisa Koppel, Ursula Ratasepp, Hendrik Toompere Sr., Kai Nordberg, Joonas Koff, Kaarle Aho, Jaak Prints, Maria Klenskaja, Maria Avdjushko, Piret Kalda, Anu Lamp, Ahti Puudersell, Carmen Mikiver, Kaspar Tõnisson, Erkki Tikkan, Paul Laasik, Tõnu Oja…Antrojo pasaulinio karo metu Estija buvo okupuota Nacistinės Vokietijos, kurioje tarnavo daugelis estų vyrų, o paskui buvo okupuota Sovietų Sąjungos, kuri visus, tarnavusius vokiečių armijoje prilygino nusikaltėliams. Po karo Sovietų Sąjunga įtraukė Estiją į TSRS sudėtį.
Besislėpdamas nuo slaptosios rusų policijos, jaunas estų fechtuotojas Endelis Nelis 1952 metais yra priverstas palikti Leningradą ir grįžti į tėviškę Estijoje (tuo metu priklaususią TSRS) nedidelį Hapsalu miestelį, kur įsidarbina mokykloje fizinio lavinimo mokytoju ir įkuria savo iniciatyva savo mylimiausio bei aistringiausio sporto - fechtavimo būrelį bei imasi treniruoti grupę vaikų, kurių dauguma yra našlaičiai ar kurių ištremti į Sibirą tėvai. Fechtavimas vaikams tampa kaip saviraiškos forma, o pats jų treneris Endelis vaikams atstoja tėvą. Vis dėlto praeitis jį pasiveja ir verčia rinktis - ar palikti savo mylimus mokinius, ar atsidurti pavojuje. Filmas įkvėptas tikros gyvenimo istorijos – legendinio estų fechtuotojo Endel Nelis (1925-1993), išugdžiusio ne vieną pasaulio čempioną Estijai.

Klauso Haro filmas „Fechtuotojas“ buvo nominuotas Auksiniam Gaubliui ir Oskarui užsienietiškų juostų kategorijoje.


25-04-2016, 01:05 | Peržiūrų: 1499 | Raktažodžiai: žiureti filma Fechtuotojas, Fechtuotojas filmas online, istoriniai filmai, sportas online, filmai internete, filmai lietuviu kalba, filmai online nemokamai

Gerbiamas lankytojau, rekomenduojame Jums tapti pilnaverčiu nariu. Registracija yra nemokama.
Informacija
Mielas lankytojau. Tu čia esi kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome tau užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.